VBHC PLAN:

  Matchnr Tid Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag    
17080100 lö 17/08 07:30 lö 17/08 P 08-09 Grp A Ösk ungdom vit Färdig HKJärnvägen 10 - 2 (10 - 2)  
17080101 lö 17/08 07:45 lö 17/08 F 08-09 Grp A Örebro SK ungdom Färdig Hk Eskil Grön F09/10 12 - 2 (12 - 2)  
17080102 lö 17/08 08:00 lö 17/08 F 08-09 Grp A Kumla handb...rening Grön Färdig IFK STRÄNGNÄS 4 - 14 (4 - 14)  
17080103 lö 17/08 08:15 lö 17/08 P 08-09 Grp A Ösk ungdom svart Färdig Ösk ungdom vit 5 - 4 (5 - 4)  
17080104 lö 17/08 08:30 lö 17/08 F 08-09 Grp A HK Järnvägen Färdig Vintrosa IS Lag 1 15 - 5 (15 - 5)  
17080105 lö 17/08 08:45 lö 17/08 F 08-09 Grp A Hk Eskil Grön F09/10 Färdig Kumla handb...rening Grön 5 - 3 (5 - 3)  
17080106 lö 17/08 09:00 lö 17/08 Dam Grp B IFK Örebro handboll 11 - 13 (3 - 8 / 8 - 5 / 2 - 4) Finspångs HK 2 11 - 13 (3 - 8 / 8 - 5 / 2 - 4)  
17080107 lö 17/08 09:20 lö 17/08 Dam Grp C Motala HK 15 - 8 (7 - 5 / 8 - 3) Pålles pluton 15 - 8 (7 - 5 / 8 - 3)  
17080108 lö 17/08 09:40 lö 17/08 P 04-05 Grp B HSK SK HK 1 14 - 15 (6 - 5 / 8 - 10 / 2 - 6) Vintrosa IS 14 - 15 (6 - 5 / 8 - 10 / 2 - 6)  
17080109 lö 17/08 10:00 lö 17/08 F 06-07 Grp A IFK Hammarö 2 15 - 9 (4 - 6 / 11 - 3 / 5 - 2) Karlskoga HJ HK 15 - 9 (4 - 6 / 11 - 3 / 5 - 2)  
17080110 lö 17/08 10:30 lö 17/08 P 08-09 Grp A IFK Strängnäs Färdig Ösk ungdom svart 7 - 6 (7 - 6)  
17080111 lö 17/08 10:45 lö 17/08 F 08-09 Grp A Kumla handb...örening Vit Färdig Vintrosa IS Lag 1 3 - 10 (3 - 10)  
17080112 lö 17/08 11:00 lö 17/08 F 08-09 Grp A HK Järnvägen Färdig Hk Eskil Grön F09/10 13 - 5 (13 - 5)  
17080113 lö 17/08 11:15 lö 17/08 P 08-09 Grp A HKJärnvägen Färdig IFK Strängnäs 16 - 11 (16 - 11)  
17080114 lö 17/08 11:30 lö 17/08 F 08-09 Grp A Kumla handb...örening Vit Färdig Örebro SK ungdom 0 - 10 (0 - 10)  
17080115 lö 17/08 11:45 lö 17/08 F 08-09 Grp A HK Järnvägen 2 Färdig Hk Eskil Svart F09/10 10 - 5 (10 - 5)  
17080116 lö 17/08 12:00 lö 17/08 F 06-07 Grp B Vintrosa id...lskap Lag 2 8 - 11 (7 - 9 / 1 - 2) Ifk Hammarö 1 8 - 11 (7 - 9 / 1 - 2)  
17080117 lö 17/08 12:20 lö 17/08 Herr Grp A Juniorerna 16 - 21 (9 - 13 / 7 - 8) Vintrosa IS 1 16 - 21 (9 - 13 / 7 - 8)  
17080118 lö 17/08 12:40 lö 17/08 Dam Grp C Forshaga HK 2Fhk 5 - 15 (2 - 5 / 3 - 10) Motala HK 5 - 15 (2 - 5 / 3 - 10)  
17080119 lö 17/08 13:00 lö 17/08 F 06-07 Grp B Ifk Hammarö 1 12 - 5 (8 - 4 / 4 - 1) Örebro SK ungdom 12 - 5 (8 - 4 / 4 - 1)  
17080120 lö 17/08 13:30 lö 17/08 F 08-09 Grp A Göteborg be...ndball club Färdig Vintrosa IS Lag 1 15 - 2 (15 - 2)  
17080121 lö 17/08 13:45 lö 17/08 P 08-09 Grp A IFK Strängnäs Färdig Ösk ungdom vit 11 - 10 (11 - 10)  
17080122 lö 17/08 14:00 lö 17/08 F 08-09 Grp A IFK STRÄNGNÄS Färdig Örebro SK ungdom 9 - 10 (9 - 10)  
17080123 lö 17/08 14:15 lö 17/08 F 08-09 Grp A Vintrosa IS Lag 2 Färdig HK Järnvägen 2 13 - 10 (13 - 10)  
17080124 lö 17/08 14:30 lö 17/08 P 06-07 Grp A Vintrosa IS 2 32 - 3 (20 - 2 / 12 - 1) HKJärnvägen 32 - 3 (20 - 2 / 12 - 1)  
17080125 lö 17/08 14:50 lö 17/08 P 04-05 Grp A ÖSK ungdom 1 vit 7 - 17 (4 - 6 / 3 - 11) IFK NORA 7 - 17 (4 - 6 / 3 - 11)  
17080126 lö 17/08 15:10 lö 17/08 Dam Slutspel 1/4 Final Sportsgear DHK 17 - 5 (8 - 2 / 9 - 3) Forshaga HK 2Fhk 17 - 5 (8 - 2 / 9 - 3)  
17080128 lö 17/08 15:50 lö 17/08 P 04-05 Slutspel 1/4 Final ÖSK ungdom 1 vit 8 - 16 (2 - 11 / 6 - 5 / 4 - 6) ÖSK ungdom 2 svart 8 - 16 (2 - 11 / 6 - 5 / 4 - 6)  
17080129 lö 17/08 16:10 lö 17/08 F 06-07 Slutspel 1/4 Final IFK STRÄNGNÄS 5 - 17 (1 - 12 / 4 - 5) Karlskoga HJ HK 5 - 17 (1 - 12 / 4 - 5)  
17080130 lö 17/08 16:30 lö 17/08 F 04-05 Grp A HK Järnvägen F14 11 - 9 (6 - 5 / 5 - 4) IFK Nora Handboll 11 - 9 (6 - 5 / 5 - 4)  
17080131 lö 17/08 16:50 lö 17/08 Herr Slutspel Semifinal Team MISAB 18 - 10 (9 - 3 / 9 - 7) Juniorerna 18 - 10 (9 - 3 / 9 - 7)  
17080132 lö 17/08 17:10 lö 17/08 P 06-07 Grp A Vintrosa IS 2 25 - 11 (14 - 7 / 11 - 4) Örebro SK Ungdom P06 25 - 11 (14 - 7 / 11 - 4)  
17080133 lö 17/08 17:30 lö 17/08 F 04-05 Grp A Kumla HF 2 12 - 7 (5 - 1 / 7 - 6) Vintrosa IS 12 - 7 (5 - 1 / 7 - 6)  
17080134 lö 17/08 17:50 lö 17/08 Herr Slutspel Final Sala HF 13 - 17 (10 - 11 / 3 - 6) Team MISAB 13 - 17 (10 - 11 / 3 - 6)  
17080135 lö 17/08 18:10 lö 17/08 Dam Slutspel Final Sportsgear DHK 13 - 7 (11 - 4 / 2 - 3 / 2 - 3) Finspångs HK 1 13 - 7 (11 - 4 / 2 - 3 / 2 - 3)  
17080136 lö 17/08 18:30 lö 17/08 F 04-05 Slutspel Final Kumla HF F-04 8 - 6 (6 - 2 / 2 - 4 / 3 - 4) HK Järnvägen F14 8 - 6 (6 - 2 / 2 - 4 / 3 - 4)  
TEAM Sportia Lekebergs Sparbank ICA Nära Vintrosa Trafikbutiken