Detta är resultaten från Vintrosa Beach Handboll Cup Vintrosa Beach Handboll Cup 2018. Se de senaste resultaten från Vintrosa Beach Handboll Cup 2019 här.

VBHC PLAN:

  Matchnr Tid Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag    
18080200 lö 18/08 07:30 lö 18/08 P 04-05 Grp B Vintrosa IS...satacklarna 17 - 6 (9 - 1 / 8 - 5) Ludvika Handbollförening 17 - 6 (9 - 1 / 8 - 5)  
18080201 lö 18/08 07:50 lö 18/08 Herr Grp A Vintrosa IS 17 - 3 (10 - 2 / 7 - 1) Rosa Pantrarna 17 - 3 (10 - 2 / 7 - 1)  
18080202 lö 18/08 08:10 lö 18/08 F 01-03 Grp A IFK Hammarö Grön 14 - 15 (6 - 8 / 8 - 7 / 4 - 5) Finspångs HK F02 14 - 15 (6 - 8 / 8 - 7 / 4 - 5)  
18080203 lö 18/08 08:30 lö 18/08 P 04-05 Grp A Vintrosa IS Juhlionerna 8 - 18 (2 - 10 / 6 - 8) VästeråsIrsta HF Röd 8 - 18 (2 - 10 / 6 - 8)  
18080204 lö 18/08 09:30 lö 18/08 P 04-05 Grp B Örebro SK Vit 11 - 16 (4 - 6 / 7 - 10) Vintrosa IS...satacklarna 11 - 16 (4 - 6 / 7 - 10)  
18080205 lö 18/08 09:50 lö 18/08 F 08-09 Grp B Vintrosa IS VIS Vit 14 - 0 (8 - 0 / 6 - 0) Kumla HF 14 - 0 (8 - 0 / 6 - 0)  
18080206 lö 18/08 10:10 lö 18/08 F 08-09 Grp A Örebro SK 6 - 6 (3 - 2 / 3 - 4 / 1 - 2) HK Järnvägen 1 6 - 6 (3 - 2 / 3 - 4 / 1 - 2)  
18080207 lö 18/08 10:30 lö 18/08 P 04-05 Grp B Ludvika Handbollförening 17 - 15 (13 - 6 / 4 - 9 / 0 - 3) Örebro SK Vit 17 - 15 (13 - 6 / 4 - 9 / 0 - 3)  
18080208 lö 18/08 10:50 lö 18/08 F 06-07 Grp A Vintrosa IS...Pinglorna 1 12 - 6 (7 - 0 / 5 - 6 / 1 - 0) Örebro SK 12 - 6 (7 - 0 / 5 - 6 / 1 - 0)  
18080209 lö 18/08 11:10 lö 18/08 Herr Grp A Lundabeach Oldies 20 - 16 (10 - 11 / 10 - 5 / 4 - 2) Lundabeach Goldies 20 - 16 (10 - 11 / 10 - 5 / 4 - 2)  
18080210 lö 18/08 11:30 lö 18/08 F 01-03 Grp A IFK Hammarö Grön 14 - 7 (9 - 3 / 5 - 4) Örebro SK Handboll 14 - 7 (9 - 3 / 5 - 4)  
18080211 lö 18/08 11:50 lö 18/08 F 08-09 Grp A HK Järnvägen 1 8 - 7 (3 - 4 / 5 - 3 / 3 - 2) IFK Strängnäs 8 - 7 (3 - 4 / 5 - 3 / 3 - 2)  
18080212 lö 18/08 12:10 lö 18/08 F 08-09 Grp B Hk Eskil F09/10 5 - 10 (2 - 3 / 3 - 7) Vintrosa IS VIS Vit 5 - 10 (2 - 3 / 3 - 7)  
18080213 lö 18/08 12:30 lö 18/08 Herr Grp A Vintrosa IS 13 - 20 (11 - 10 / 2 - 10 / 5 - 4) Lundabeach Goldies 13 - 20 (11 - 10 / 2 - 10 / 5 - 4)  
18080214 lö 18/08 12:50 lö 18/08 Dam Grp B Team Närvinga 17 - 9 (10 - 3 / 7 - 6) Domartöntarna 17 - 9 (10 - 3 / 7 - 6)  
18080215 lö 18/08 13:10 lö 18/08 Herr Grp A Vintrosa IS 23 - 18 (12 - 6 / 11 - 12 / 4 - 3) Ledarlaget 23 - 18 (12 - 6 / 11 - 12 / 4 - 3)  
18080216 lö 18/08 13:30 lö 18/08 F 08-09 Grp A IFK Strängnäs 7 - 4 (0 - 2 / 7 - 2 / 1 - 2) Örebro SK 7 - 4 (0 - 2 / 7 - 2 / 1 - 2)  
18080217 lö 18/08 13:50 lö 18/08 F 08-09 Grp B Vintrosa IS VIS Vit 3 - 6 (1 - 5 / 2 - 1 / 2 - 3) HK Järnvägen 2 3 - 6 (1 - 5 / 2 - 1 / 2 - 3)  
18080218 lö 18/08 14:10 lö 18/08 P 08-09 Grp A Örebro SK 9 - 9 (4 - 2 / 5 - 7 / 0 - 3) Vintrosa IS 9 - 9 (4 - 2 / 5 - 7 / 0 - 3)  
18080219 lö 18/08 14:30 lö 18/08 F 04-05 Grp A Vintrosa IS Can´t crush 9 - 14 (2 - 6 / 7 - 8) HK Järnvägen F05-06 9 - 14 (2 - 6 / 7 - 8)  
18080220 lö 18/08 15:10 lö 18/08 Dam Grp A ÖSK HK DAM 9 - 18 (3 - 10 / 6 - 8) BICEPS 9 - 18 (3 - 10 / 6 - 8)  
18080221 lö 18/08 15:30 lö 18/08 F 01-03 Slutspel 1/4 Final Finspångs HK F02 12 - 10 (8 - 7 / 4 - 3) Örebro SK Handboll 12 - 10 (8 - 7 / 4 - 3)  
18080222 lö 18/08 15:50 lö 18/08 F 06-07 Slutspel 1/4 Final Karlskoga h...sklubb, KHK 18 - 7 (14 - 4 / 4 - 3) Örebro SK 18 - 7 (14 - 4 / 4 - 3)  
18080223 lö 18/08 16:10 lö 18/08 P 04-05 Slutspel 1/4 Final VästeråsIrsta HF Vit 19 - 3 (8 - 3 / 11 - 0) HSK HK SK 19 - 3 (8 - 3 / 11 - 0)  
18080224 lö 18/08 16:30 lö 18/08 F 08-09 Slutspel 1/4 Final HK Järnvägen 1 12 - 0 (8 - 0 / 4 - 0) Kumla HF 12 - 0 (8 - 0 / 4 - 0)  
18080225 lö 18/08 16:50 lö 18/08 F 08-09 Slutspel 1/4 Final HK Järnvägen 2 6 - 5 (4 - 1 / 2 - 4 / 1 - 2) Vintrosa IS VIS röd 6 - 5 (4 - 1 / 2 - 4 / 1 - 2)  
18080226 lö 18/08 17:10 lö 18/08 F 04-05 Grp A HK Järnvägen F05-06 10 - 19 (6 - 9 / 4 - 10) Lif Lindesberg 2 10 - 19 (6 - 9 / 4 - 10)  
18080227 lö 18/08 17:30 lö 18/08 Herr Grp A Rosa Pantrarna 10 - 26 (4 - 12 / 6 - 14) Lundabeach Oldies 10 - 26 (4 - 12 / 6 - 14)  
18080228 lö 18/08 17:50 lö 18/08 F 08-09 Slutspel Semifinal HK Järnvägen 1 5 - 4 (3 - 4 / 2 - 0 / 0 - 1) Örebro SK 5 - 4 (3 - 4 / 2 - 0 / 0 - 1)  
18080229 lö 18/08 18:10 lö 18/08 Dam Slutspel Semifinal Domartöntarna 10 - 15 (1 - 5 / 9 - 10) Finspångs HK 10 - 15 (1 - 5 / 9 - 10)  
18080230 lö 18/08 18:30 lö 18/08 F 04-05 Slutspel Semifinal Lif Lindesberg 1 23 - 8 (13 - 4 / 10 - 4) HK Järnvägen F05-06 23 - 8 (13 - 4 / 10 - 4)  
18080231 lö 18/08 18:50 lö 18/08 P 06-07 Slutspel Final Vintrosa IS Röd 12 - 12 (9 - 7 / 3 - 5 / 3 - 2) Vintrosa IS Vit 12 - 12 (9 - 7 / 3 - 5 / 3 - 2)  
18080232 lö 18/08 19:10 lö 18/08 F 01-03 Slutspel Final IFK Hammarö Svart 13 - 11 (9 - 8 / 4 - 3) Årsta AIK 1 13 - 11 (9 - 8 / 4 - 3)  
18080233 lö 18/08 19:30 lö 18/08 F 04-05 Slutspel Final Lif Lindesberg 2 8 - 13 (5 - 7 / 3 - 6) Lif Lindesberg 1 8 - 13 (5 - 7 / 3 - 6)  
18080234 lö 18/08 19:50 lö 18/08 Dam Slutspel Final Team Närvinga 9 - 10 (6 - 5 / 3 - 5 / 0 - 3) Finspångs HK 9 - 10 (6 - 5 / 3 - 5 / 0 - 3)  
TEAM Sportia Lekebergs Sparbank ICA Nära Vintrosa Trafikbutiken